Õppemäng - Koosta lausetest jutuke.

 

Vahendid: nukud Tipp ja Täpp, mänguasjad karu ja linnuke. Sõnakaardid KIRJANIK UNO LEIES, TIPP JA TÄPP, JÄNESELE KÜLLA, MÄNGIME VINGERPUSSI, KUULA KARU ON ÄRGANUD, OTT ÄRKAS, OI IMET MIDA TA NÄGI, KÜLL AGA EHMUS, ÕUNAD MIS ÕUNAD, KARU OLI MURELIK, OLEN VIST SUVE MAHA MAGANUD, OKSAL LAULIS LINNUKE, OLI KA ILUS SUVI, ÕUNAD MIS OLID, NIIDIGA PUU KÜLGE SEOTUD, KAS SINA TEGID VINGERPUSSI, KÜLAKOSTIKS VÕTSID ÕUNU KAASA, KÕIK NAERSID, KARU RÕÕMUSTAS KEVADE ÜLE.


Eesmärk: Arendada lugemisoskust, mälu, luua rõõmus meeleolu.


Mängu käik: Õpetaja tutvustab kirjanduslikku pala dramatiseeringuga. Peale dramatiseeringut ütleb õpetaja, et Tipp ja Täpp tegid vingerpussi ja ajasid kõik laused jutus sassi. Teil on kirjataskus laused jutukesest, katsume nüüd üheskoos jutu tervikuna ja õiges järjekorras tahvlile laduda. Laps loeb ja õpetaja abistab jutu koostamisel.


OTSI ÜLES! Lugemismäng
Eesmärk: lugemisoskuse arendamine.
Vahendid: paber ja pliiats.
Tegevus: laps saab endale paberi, kus on kirjas erinevaid esemeid, mida ta toast leidma peab. Näiteks: KAPP, TASS, LILL, PEEGEL, PILT, KELL, VOODI jne. Laps käib mööda tuba ja otsib nõutud eseme üles. Iga leitud asja taha teeb ta töölehel risti.

BUSSISÕIT Lugemismäng
Eesmärk: lugemisoskuse arendamine.
Vahendid: väike mängubuss, suur paberileht bussi teekonnaga või liik-lusvaip, pulgaotsas bussipeatuste nimetused, mängureisijad.
Tegevus: laps sõidab bussiga mööda teed, loeb kõva häälega peatuste nimesid ja võtab reisijaid peale. Võib ühendada reisija ja bussipeatuse; nime alguse ühe ja sama tähega. Pärast saab koos korrata REBANE tuli peale RABA peatusest, JÄNES JAANIKU peatusest, KARU KAERA peatusest jne.