Lõbus kätevirn

E: Arendada kordinatsiooni.

Mängijad laovad käsi vaheldumisi ükteise otsa. Kui kõigi käed on virnas, tõmbab keegi alumise käe omanik käe ära ja paneb selle kõige pealmiseks. See kelle käsi all on tuleb kõige peale jne.

 

Külmunud herned.

E: harjutada tasakaalu, laps saab aidata teist sõpra.

Tee mängjale kotike kus on näiteks herned sees.Mängijad kõnnivad kokkulepitult ringis ja hoiavad kotikest pealael kaalus, käed on all.Mängujuht palub vaheldukes kõndida kikivarvul, ühel jalal olla jne. Kelle hernekott maha kukub kivistub. Selleks et kümunud 2hernes” taas liikuma saaks, peab keegi koti mängijale tagasi pähe panema, seda tehes tohib oma hernekoooti käega kinni hoida.

 

Silgud ritta, üks, kaks , kolm

Valitakse mängujuht kes on näoga seina poole. Teised seisavad tema selja taga 10-20 meetri kaugusel. Selle hüüdmise ajal tohivad eised tema poole joosta. Kui lause hüütud, pöörab mängujuht kiiresti ümber, nüüd ei tohi keegi liikuda, kes liigutab läheb mängust välja. Võidab see kes esimesena mängujuhi juurde jõuab.

 

Sajajalgsete võidujooks

Lapsed võtavad paaridesse ja istuvad põrndale, istutakse üksteise selja taga ja peavad jõudma koos finisini. Alguses võib seda üksi teha on lihtsam.

 

Majakas

Lepitakse kokkku, kes on majaks kes laev ja karid.

Laev viiakse teise ruumi otsa, tema ülesanne on jõuda majaka juurde. Laeval seotakse silmad kinni. Majakat on kerge leida, sest ta teeb pidevalt pip-piip. Kui aga laev hakkab karile minema peavad karid sisisema, et laeva hoiatada. Nii teab laev suunda muuta.Karid peavad liikumatult oma kohal seisma. Eelnevalt tuleb kokku leppida, et mängu reeglitest kinni peetaks.

 

Võrkpall linaga.

E: arendada laste koostööd

Seda mängu on hea mängida õues. Võta paraja suurusega lina, kergem suurem pall. Igas lina nurgas  on laps (4last). Pall pannakse lina peale ja ülesanne on pall linaga õhku lennutada. Kõik peavad tegutsema korraga õiges tempos ja suunas.

Mäng nõuab kõvasti harjutamist.

 

Paberkorvpall

E: Arendada täpsust viskamisel, kinnistada loendamisoskust.

Jaga igale lapsele vana ajalehe tükk ja palu lastel nendel teha „pallikesed”

Pane tühi karp keset tuba ja viskake pallikesi kordamööda korvi. Pärast loendage lastega koos mitu palli läks korvi ja mitu palli läks mööda.

 

Sulesadu

E:Arendada silma ja käe koostööd, kinnistada loendamisoskust.

Tee paberist torbikud/tuutud, varu suuremaid sulgi. Võta pihutäis sulgi ja viksa need õhku. Mängijate ülesanne on suled torbikusse püüda. Palu lapsel loendada mitu sulge ta kinni püüdis. Korraga võib tulla püüdma nt 2 last.


Hüüa nimi!


lapsed on ringis ja annavad palli käest kätte n ing ütlevad seejuures oma nime. kui pall on ringi ära teinud tuleb keegi ringi keskele viskab palli õhku ja ütleb ühe lapse nime. see kelle nime hüüti tuleb ringi keskele ja viskab palli õhku ja hüüab nime.


PIME EHITAJA

Eesmärgid: arendada kompimismeelt, täpsust ja kiirust Vanus: 5-7 a
Osavõtjad: paarisarv mängijaid Vahendid: kuubikud
Mängu käik: Mõlemal lapsel on võrdne arv kuubikuid. Nad peavad kinnisilmi neist torni laduma. Kes esimesena torni valmis saab, on võitja.

KALA, LIND, LOOM

Eesmärgid: arendada tähelepanu ja reageerimiskiirust, ri­kastada sõnavara

Osavõtfad: kuni 30 mängijat                                            I

Reeglid:

   Mängija peab mängujuhile silmapilkselt vastama.

   Teiste mängijate poolt juba öeldud kala, looma või lin­nu nimetust ei tohi korrata.

Mängu käik: Mängujuht määrab juhtmängija, teised istu­vad ringselt. Juhtmängija kõnnib mööda ruumi ja räägib: «Kala, loom, lind, kala, loom, lind ...Äkki jääb ta kellegi ees seisma ja ütleb ühe neist kolmest sõnast, nt Joom". Mängija peab kohe nimetama looma, nt karu". Kui män­gija sellega toime ei tulnud või nimetas linnu või kala, saab kaotuspunkti ning mäng jätkub.

 

VARIANT2 . ütle mis on punane, kollane jne. Saab kasutada nooremate lastega.